Olimpiade

Rezultatele elevilor la olimpiade şi concursuri

 

Nr. Crt

Nume prenume elev

Denumire concurs.Locaţie

Clasa

Profesor indrumator

Premiul

1.

Echipa reprezentativa de dansuri populare Concursul naţional-“Împreună pentru viitor”

SNAC Faza judeţeană

 IX-XI    Băiceanu Adriana       I

2

Cortez Gabriel Jocurile Naţionale Special Olympics 2012- Fundaţia Special Olympics din România    I Iacob Lenuţa      I

3

Boureanu Ionuţ- Alexandru Jocurile Naţionale Special Olympics 2012- Fundaţia Special Olympics din România    I Iacob Lenuţa      I

4

Canaf Gabriel-

Marius

Jocurile Naţionale Special Olympics 2012- Fundaţia Special Olympics din România    I Iacob Lenuţa      I

5

Potlog Gabriel Jocurile Naţionale Special Olympics 2012- Fundaţia Special Olympics din România    V Constantinescu Cătălin      I

6

Chirilă Andrei Jocurile Naţionale Special Olympics 2012- Fundaţia Special Olympics din România    VII Amarandei Laura      I

7

Abunei Mihaela Jocurile Naţionale Special Olympics 2012- Fundaţia Special Olympics din România    VII Ştefan Adelina Ramona      I

8

Prisecariu Cosmin Jocurile Naţionale Special Olympics 2012- Fundaţia Special Olympics din România     VII Ştefan Adelina Ramona      I

9

Abunei Mihaela Concurs. interactiv în cadrul proiectului educaţ. Interjud. „Toleranţa, un pas spre prietenie” / Huşi şi Vaslui   VII Ştefan Adelina Ramona      I

10

Marin Alina – Florentina

Simpozion „Viaţa Pământului depinde de noi” Şcoala „Otilia Cazimir”Iaşi   XI E   Damaschin Irina     I

11.

Grancea Codruţa Olimpiada judeţeană de religie- special   IV Gheorghiţă Veronica      I

12.

Potlog Gabriel Olimpiada judeţeană de religie- special   VI Gheorghiţă Veronica      I

13.

Buliga Andreea Olimpiada judeţeană de religie- special   IV Gheorghiţă Veronica      I

14.

Lupăşteanu Letiţia Concurs Internaţional

”Sărbătoarea Învierii- Lumina sufletelor noastre” Şc.”B.P.Haşdeu”Iaşi

   III     Vrabie Gabriela      I

15.

Cozma Sanda Elena Concurs Internaţional

”Sărbătoarea Învierii- Lumina sufletelor noastre” Şc.”B.P.Haşdeu”Iaşi

   IX     Cioacă Cornelia      I

16.

Matei Bianca Concursul Naţional de istorie“Dimitrie Cantemir”    XI  Gheorghiu Gabriel       I

17.

Fâţă Alexandru Concursul de istorie în licee

Faza judeţeană

  IX Gheorghiu Gabriel Premiul special

18.

Matei Bianca Concurs Interjudeţean de istorie “A.D.Xenopol”    XI Gheorghiu Gabriel       I

19.

Nedelcu Vlad Concurs Interjudeţean de istorie “A.D.Xenopol”    XII Gheorghiu Gabriel       I

20.

Ivanov Valentin Concurs Interjudeţean de istorie “A.D.Xenopol”    XII Gheorghiu Gabriel       I

21.

Plugaru Laura Concurs „Istoria în licee” organizat de Liga Studenţilor de la Fac. de Fac. de Istorie    XI Gheorghiu Gabriel      I

22.

Băsescu Andreea Concurs  Naţional de istorie „Tradiţii şi obiceiuri de sărbători”   XIII Glodeanu Aura Cristina    I

23.

Prună Silviu Olimpiada  de educaţie plastică -Şc. „Titu Maiorescu” Iaşi   VII   Dumitraşcu Cezar       I

24.

Croitoru Emilian Conc. Naţ. de terapie ocupaţională, et I, ediţia a II „Îmi e destul să ştiu ce pot”   VIII     Străinu Andra       I

25.

Albu Laura Proiectul de educaţie pt. mediu „IA ŞI green bag, creează şi responsabilizează pt. ECO-ul naturii !”, ed. a III, 28.04.2012, Palatul Copiilor Iaşi   IX     Cioacă Cornelia  Trofeu

27.

Asăvoaiei Elena „IA ŞI green bag, creează şi responsabilizează”

Palatul Copiilor Iaşi

    IX       Bursuc Maria       I

28.

Olariu Mihaela „IA ŞI green bag, creează şi responsabilizează”

Palatul Copiilor Iaşi

   IX      Vrănescu Maria       I

29.

Costea Gabriela Simpozionul  judeţean de creaţie tehnico-aplicativă    IX    Popescu Gianina      I

30.

Vieru Ştefan Concurs Judeţean

”Mărţişorul ecologic”

Şcoala “Cezar Petrescu”Iaşi

  IX    Popescu Gianina       I

31.

Hroştea Gabriela Expoziţia Naţională “Sfintele Paşti” Asociaţia”Vasile Pogor” Iaşi     IX    Popescu Gianina      I

32.

Petronela Ioan Expoziţia Naţională “Sfintele Paşti” Asociaţia”Vasile Pogor” Iaşi    IX    Popescu Gianina      I

33.

Lenţa Iolanda Expoziţia Naţională “Sfintele Paşti” Asociaţia”Vasile Pogor” Iaşi     Vrănescu Maria     I

34.

Asăvoaie Elena Expoziţia Naţională “Sfintele Paşti” Asociaţia”Vasile Pogor” Iaşi    IX    Popescu Gianina      I

35.

Ursu Ionela Expoziţia Naţională “Sfintele Paşti” Asociaţia”Vasile Pogor” Iaşi    IX    Popescu Gianina      I

36.

Manolache Armand Expoziţia –concurs”Mărţişor” 2012 Asociaţia”Vasile Pogor” Iaşi    IX    Popescu Gianina      I

37.

Moroşanu Mihaela Concursul “Marţişorul în Moldova”

Liceul “V. Alecsandri” Iaşi

  VI  Manolache Viorica      I

38.

Potlog Gabriel Concursul “Marţişorul în Moldova”

Liceul “V. Alecsandri” Iaşi

  VI  Gasner Gabriela      I

39.

Hroştea Gabriela Concursul “Marţişorul în Moldova”

Liceul “V. Alecsandri” Iaşi

   X  Băiceanu Adriana     I

40.

Ursu Ionela Expoziţia –concurs”Mărţişor” 2012 Asociaţia”Vasile Pogor” Iaşi    XI   Popescu Geanina   I

41.

Rusu Corina Tatiana Concurs interjudeţean de creaţie plastică”Naşterea Domnului-renaşterea bucuriei”   IX   Glisa Cristina      I

42.

Asăvoaie Elena  Concursul “Dragobetele versus Valentines Day”

Palatul Copiilor Iaşi

 IX     Bursuc Maria      I

43.

Ursu Ionela  Concursul “Dragobetele versus Valentines Day”

Palatul Copiilor Iaşi

   XI     Vrănescu Maria      I

44.

Costea Gabriela Concurs Internaţional

”Sărbătoarea Învierii- Lumina sufletelor noastre” Şc.”B.P.Haşdeu”Iaşi

   IX     Bursuc Maria      I

45.

Croitoru Emilian Conc. Naţ. de terapie ocupaţională, et I, ediţia a II „Îmi e destul să ştiu ce pot”   VIII     Străinu Andra       I

46.

Buliga Andreea Olimpiada judeţeană de religie- special   VIII Grigoraş Claudia      II

47.

Buliga Andreea Sărbători în Europa” CAER,  „A venit iarna !” Constanţa   VIII Pălimaru Irina      II

48.

Tătăruşanu Andreea Olimpiada  de educaţie plastică -Şc. „Titu Maiorescu” Iaşi   VII  Dumitraşcu Cezar     II

49.

Trofin Alexandra -Crenguţa Jocurile Naţionale Special Olympics 2012- Fundaţia Special Olympics din România     I Iacob Lenuţa     II

50.

Puzdre Codrin Concurs Internaţional

”Sărbătoarea Învierii- Lumina sufletelor noastre” Şc.”B.P.Haşdeu”Iaşi

   III     Vrabie Gabriela     II

51.

Luca Ştefania Concurs Internaţional

”Sărbătoarea Învierii- Lumina sufletelor noastre” Şc.”B.P.Haşdeu”Iaşi

   IX     Cioacă Cornelia      II

 

 

52.

Matei Bianca Concurs de matematică „Adolf Haimovici”     X Căşuneanu Maria      II
53. Moroşanu Mihaela Proiectul de educaţie pt. mediu „IA ŞI green bag, creează şi responsabilizează pt. ECO-ul naturii !”, ed. a III, 28.04.2012, Palatul Copiilor Iaşi    VI    Gasner Gabriela      II

54.

Tătăruşanu Andreea Olimpiada  de educaţie plastică -Şc. „Titu Maiorescu” Iaşi   VII   Dumitraşcu Cezar       II

55.

Fotea Andrei

Petru

Conc. Naţ. de terapie ocupaţională, et I, ediţia a II „Îmi e destul să ştiu ce pot”   VIII

 

      I

56.

Tătăruşanu Andreea

 

Conc. Naţ. de terapie ocupaţională, et I, ediţia a II „Îmi e destul să ştiu ce pot”   VIII       I

57.

Gherghelucă Loredana

Plugaru Laura

Stavarache Claudiu

Rusu Eduard

Concursul de Teatru Englez „English on stage”  XI  Enachi Anabella     III

58.

Bahrim Alina Olimpiada  de educaţie plastică -Şc. „Titu Maiorescu” Iaşi   VI   Dumitraşcu Cezar       III

59.

Leonte Alin Concurs Internaţional

”Sărbătoarea Învierii- Lumina sufletelor noastre” Şc.”B.P.Haşdeu”Iaşi

   II    Vrabie Gabriela      III

60.

Chingălată Elena Concurs Naţional de terapie ocupaţională, „Îmi e destul să ştiu că pot”   VIII     Străinu Andra      III

61.

Carâmb Sorin Concurs „Colorează-ţi viaţa”, ed. a IV-a, 2012, Şc. „Ion Neculce”, CCD, concurs painting   XII  Pălimaru Irina    III